Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach
Herb Powiatu Szamotulskiego
Chcesz zostać jednym z nas? Przeczytaj jak to zrobić >>>.
Sprzęt na wyposażeniu PSP Szamotuły >>>.
Zobacz wydarzenia jakie miały miejsce w ostatnim czasie >>>.

26.03.2016 - Pierwoszewo - samochód osobowy uderzył w budynek.
W sobotę 26 marca br. o godz. 23.53 Dyżurny Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach odebrał zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Pierwoszewo gm. Wronki.
Dyżurny Stanowiska Kierowania w Szamotułach natychmiast do zdarzenia zadysponował jeden zastęp z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Szamotułach, dwa zastępy OSP Wronki oraz powiadomił Policje i Zespół Ratownictwa Medycznego.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia ratownicy zastali samochód osobowy Renault Clio, który uderzył w budynek magazynowy uszkadzając jego elewację.
Kierująca i pasażerowie opuścili pojazd przed przybyciem zastępów SP i znajdowali się w pobliżu.
Działania zastępów SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu pierwszej pomocy osobom poszkodowanym, oświetleniu terenu działań, rozłączeniu akumulatora w uszkodzonym pojeździe oraz usunięciu z drogi pozostałości powypadkowych.
Dwie osoby poszkodowane zostały przewiezione przez ZRM do Szpitala.
W działaniach ratowniczych brały udział 3 zastępy (16 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Policja i ZRM.
Przyczyny zdarzenia ustala Policja.

Opracował:  sekc. Łukasz Kawka
Zdjęcia: mojeWronki.plGaleria

Stop pożarom traw Fundacja pomocy poszkodowanym pracownikom PSP Firefightersplus.eu platforma e-learningowa Stop pożarom traw artykuł KW Czujka na straży twojego bezpieczeństwa Czad i ogień, obudź czujność Pożary lasów KG Bezpieczne żniwa Owady błonkoskrzydłe Burze i silny wiatr Edukacja i profilaktyka