Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach
Herb Powiatu Szamotulskiego
Chcesz zostać jednym z nas? Przeczytaj jak to zrobić >>>.
Sprzęt na wyposażeniu PSP Szamotuły >>>.
Zobacz wydarzenia jakie miały miejsce w ostatnim czasie >>>.

03.05.2016 - Zwłoki kobiety w Warcie - Karolewo.
We wtorek 03 maja o godz. 11.03 Dyżurny Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach odebrał zgłoszenie od Dyżurnego Policji, który informował o dryfujących zwłokach w Warcie, w miejscowości Karolewo gm. Wronki.
Dyżurny Stanowiska Kierowania w Szamotułach natychmiast do zdarzenia zadysponował dwa zastępy wraz z łodzią motorową z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Szamotułach, jeden zastęp OSP Wronki wraz z łodzią motorową oraz jeden zastęp OSP Chojno.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia pierwszego zastępu SP ratownicy zastali oczekujących funkcjonariuszy Policji, którzy informowali że około 2 metry od brzegu znajdują się zwłoki ludzkie.
Działania zastępów SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udzieleniu pomocy w wyciągnięciu zwłok kobiety z wody.
W działaniach ratowniczych brały udział 4 zastępy (17 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Policja i Prokurator.
Przyczyny tragicznego zdarzenia ustala Policja i Prokurator.

Opracował: sekc. Łukasz KawkaGaleria

Stop pożarom traw Fundacja pomocy poszkodowanym pracownikom PSP Firefightersplus.eu platforma e-learningowa Stop pożarom traw artykuł KW Czujka na straży twojego bezpieczeństwa Czad i ogień, obudź czujność Pożary lasów KG Bezpieczne żniwa Owady błonkoskrzydłe Burze i silny wiatr Edukacja i profilaktyka