Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach
Herb Powiatu Szamotulskiego
Chcesz zostać jednym z nas? Przeczytaj jak to zrobić >>>.
Sprzęt na wyposażeniu PSP Szamotuły >>>.
Zobacz wydarzenia jakie miały miejsce w ostatnim czasie >>>.

04.05.2016 - Pniewy - przewrócony słup.
W środę 04 maja o godz. 15.30 Dyżurny Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach odebrał zgłoszenie o przewróconym słupie energetycznym w miejscowości Pniewy na ul. Turowskiej.
Dyżurny Stanowiska Kierowania w Szamotułach natychmiast do zdarzenia zadysponował jeden zastęp z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Szamotułach, dwa zastępy OSP Pniewy oraz powiadomił Policje i Pogotowie Energetyczne.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia ratownicy zastali przewrócony słup energetyczny, który został uszkodzony prawdopodobnie przez samochód ciężarowy.
Działania zastępów SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, sprawdzeniu za pomocą urządzeń czy w zerwanej linii występuje napięcie oraz pomocy Policji w kierowaniu ruchem.
W działaniach ratowniczych brały udział 3 zastępy (13 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Policja i Pogotowie Energetyczne.

Opracował: st. sekc. Łukasz Kawka
Zdjęcia: asp. Michał KlimekGaleria

Stop pożarom traw Fundacja pomocy poszkodowanym pracownikom PSP Firefightersplus.eu platforma e-learningowa Stop pożarom traw artykuł KW Czujka na straży twojego bezpieczeństwa Czad i ogień, obudź czujność Pożary lasów KG Bezpieczne żniwa Owady błonkoskrzydłe Burze i silny wiatr Edukacja i profilaktyka