Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach
Herb Powiatu Szamotulskiego
Chcesz zostać jednym z nas? Przeczytaj jak to zrobić >>>.
Sprzęt na wyposażeniu PSP Szamotuły >>>.
Zobacz wydarzenia jakie miały miejsce w ostatnim czasie >>>.

18.05.2016 - Dachowanie samochodu - Chełmno
W środę 18 maja br. o godz. 07.13 Dyżurny Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach odebrał zgłoszenie od dyżurnego Ratownictwa Medycznego o wypadku drogowym w miejscowości Chełmno na trasie Poznań - Pniewy
Dyżurny Stanowiska Kierowania w Szamotułach natychmiast do zdarzenia zadysponował dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Szamotułach, dwa zastępy OSP Pniewy oraz powiadomił Policje.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia ratownicy zastali samochód Toyota Hilux, który uderzył w tył przyczepy  rolniczej, następnie dachował i znajdował się na środku drogi. Ciągnik rolniczy z przyczepami znajdował się na poboczu drogi.
Kierujący samochodem osobowym opuścił pojazd przed przybyciem SP i znajdował się pod opieką ZRM, natomiast kierujący ciągnikiem rolniczym znajdował się w pobliżu.
Działania zastępów SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, postawieniu pojazdu na koła, rozłączeniu akumulatorów w uszkodzonych pojazdach, pomocy Policji w kierowaniu ruchem drogowym, przemieszczeniu pojazdu na pobocze drogi oraz sorpcji płynów eksploatacyjnych.
Na czas prowadzonych działań ruch na DK 92 został wstrzymany, Policja wyznaczyła objazdy, następnie ruch odbywał się wahadłowo.
Jedną osobę poszkodowaną ZRM przetransportował do szpitala w Szamotułach.
W działaniach ratowniczych brały udział 4 zastępy (18 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Policja i Zespół Ratownictwa Medycznego.
Przyczyny zdarzenia ustala Policja.

Opracował: st. sekc. Łukasz Kawka
Zdjęcia: st. asp. Maciej MaćkowiakGaleria

Stop pożarom traw Fundacja pomocy poszkodowanym pracownikom PSP Firefightersplus.eu platforma e-learningowa Stop pożarom traw artykuł KW Czujka na straży twojego bezpieczeństwa Czad i ogień, obudź czujność Pożary lasów KG Bezpieczne żniwa Owady błonkoskrzydłe Burze i silny wiatr Edukacja i profilaktyka