Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach
Herb Powiatu Szamotulskiego
Chcesz zostać jednym z nas? Przeczytaj jak to zrobić >>>.
Sprzęt na wyposażeniu PSP Szamotuły >>>.
Zobacz wydarzenia jakie miały miejsce w ostatnim czasie >>>.

21.05.2016 - Sarbia - pożar poddasza.
W sobotę 21 maja o godz. 19.00 Dyżurny Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach odebrał zgłoszenie o pożarze poddasza budynku mieszkalnego w miejscowości Sarbia gm. Duszniki
Dyżurny Stanowiska Kierowania w Szamotułach natychmiast do zdarzenia zadysponował trzy zastępy z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Szamotułach, jeden zastęp OSP Duszniki, dwa zastępy OSP Podrzewie oraz jeden zastęp OSP Grzebienisko.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia ratownicy zastali silnie zadymione poddasze budynku mieszkalnego.
Mieszkańcy opuścili budynek przed przybyciem zastępów SP i znajdowali się na zewnątrz.
Działania zastępów SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu prądu do budynku, wejściu do budynku w aparatach ODO w celu lokalizacji pożaru, podaniu jednego prądu gaśniczego w natarciu na palącą się więźbę dachową oraz drugiego prądu gaśniczego na dach budynku celem jego schłodzenia i ugaszenia wychodzącego ognia, sprawdzeniu kamerą termowizyjną w celu wykluczenia innych zarzewi ognia oraz przewietrzeniu budynku.
Spaleniu uległo: część więźby dachowej oraz ocieplenia dachu.
Straty wyniosły 20 tys., natomiast uratowano mienie o wartości 200 tys.
W działaniach ratowniczych brało udział 7 zastępów (29 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej oraz Ochotniczej Straży Pożarnej.

Opracował: st. sekc. Łukasz Kawka
Zdjęcia: OSP DusznikiGaleria

Stop pożarom traw Fundacja pomocy poszkodowanym pracownikom PSP Firefightersplus.eu platforma e-learningowa Stop pożarom traw artykuł KW Czujka na straży twojego bezpieczeństwa Czad i ogień, obudź czujność Pożary lasów KG Bezpieczne żniwa Owady błonkoskrzydłe Burze i silny wiatr Edukacja i profilaktyka