Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach
Herb Powiatu Szamotulskiego
Chcesz zostać jednym z nas? Przeczytaj jak to zrobić >>>.
Sprzęt na wyposażeniu PSP Szamotuły >>>.
Zobacz wydarzenia jakie miały miejsce w ostatnim czasie >>>.

25.05.2016 - wypadek drogowy - Ostroróg.
W środę 25 maja o godz. 08.43 Dyżurny Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach odebrał zgłoszenie od dyżurnego Policji o wypadku drogowym w miejscowości Ostroróg na ul. Szamotulskiej.
Dyżurny Stanowiska Kierowania w Szamotułach natychmiast do zdarzenia zadysponował trzy zastępy z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Szamotułach oraz jeden zastęp OSP Ostroróg.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia ratownicy zastali dwa samochody (BMW, VW transporter), które zderzyły się ze sobą, następnie pojazd marki BMW uderzył w drzewo.
Jeden pojazd znajdował się na środku drogi, natomiast drugi znajdował się na poboczu.
Kierowcy opuścili pojazdy przed przybyciem SP i znajdowali się w pobliżu, natomiast pasażerka BMW znajdowała się uwięziona w pojeździe.
Działania zastępów SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, rozłączeniu akumulatorów w uszkodzonych pojazdach, wykonaniu dostępu za pomocą narzędzi hydraulicznych do osoby poszkodowanej, wydobyciu osoby z pojazdu i przekazaniu pod opieką ZRM, pomocy Policji w kierowaniu ruchem drogowym, przemieszczeniu pojazdu na pobocze drogi oraz sorpcji płynów eksploatacyjnych.
Dwie osoby poszkodowane zostały przewiezione przez ZRM do szpitala w Szamotułach.
W działaniach ratowniczych brały udział 4 zastępy (16 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Policja i Zespół Ratownictwa Medycznego.
Przyczyny zdarzenia ustala Policja.

Opracował: st. sekc. Łukasz Kawka
Zdjęcia: sekc. Paweł Urban, OSP OstrorógGaleria

Stop pożarom traw Fundacja pomocy poszkodowanym pracownikom PSP Firefightersplus.eu platforma e-learningowa Stop pożarom traw artykuł KW Czujka na straży twojego bezpieczeństwa Czad i ogień, obudź czujność Pożary lasów KG Bezpieczne żniwa Owady błonkoskrzydłe Burze i silny wiatr Edukacja i profilaktyka