Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach
Herb Powiatu Szamotulskiego
Chcesz zostać jednym z nas? Przeczytaj jak to zrobić >>>.
Sprzęt na wyposażeniu PSP Szamotuły >>>.
Zobacz wydarzenia jakie miały miejsce w ostatnim czasie >>>.

30.05.2016 - Wypadek drogowy trzech samochodów - Pamiątkowo.
W poniedziałek 30 maja br. o godz. 16.39 Dyżurny Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach odebrał zgłoszenie od dyżurnego Ratownictwa Medycznego o wypadku drogowym w miejscowości Pamiątkowo.
Dyżurny Stanowiska Kierowania w Szamotułach natychmiast do zdarzenia zadysponował trzy zastępy z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Szamotułach oraz powiadomił Policje. Na miejsce zdarzenia został zadysponowany śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia ratownicy zastali trzy samochody osobowe (BMW, Peugeot 508, VW Transporter), które zderzyły się ze sobą. Dwa pojazdy znajdowały się na środku drogi, natomiast jeden samochód znajdował się w przydrożnym rowie.
Kierowcy i pasażerowie opuścili pojazdy przed przybyciem SP i znajdowali się w pobliżu.
Działania zastępów SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, rozłączeniu akumulatorów w uszkodzonych pojazdach, pomocy Policji w kierowaniu ruchem drogowym, przemieszczeniu pojazdów na pobocze drogi oraz sorpcji płynów eksploatacyjnych na długości ok. 400m.
Jedna osoba poszkodowana została przewieziona przez ZRM do szpitala w Szamotułach.
W działaniach ratowniczych brały udział 3 zastępy (9 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Policja oraz Zespół Ratownictwa Medycznego i śmigłowiec LPR.
Przyczyny zdarzenia ustala Policja.

Opracował: st. sekc. Łukasz Kawka
Zdjęcia: st.str. Dariusz MarciniakGaleria

Stop pożarom traw Fundacja pomocy poszkodowanym pracownikom PSP Firefightersplus.eu platforma e-learningowa Stop pożarom traw artykuł KW Czujka na straży twojego bezpieczeństwa Czad i ogień, obudź czujność Pożary lasów KG Bezpieczne żniwa Owady błonkoskrzydłe Burze i silny wiatr Edukacja i profilaktyka