Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach
Herb Powiatu Szamotulskiego
Chcesz zostać jednym z nas? Przeczytaj jak to zrobić >>>.
Sprzęt na wyposażeniu PSP Szamotuły >>>.
Zobacz wydarzenia jakie miały miejsce w ostatnim czasie >>>.

01.06.2016 - Podrzewie - samochód ciężarowy uderzył w drzewo.
W środę 01 czerwca br. o godz. 07.10 Dyżurny Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach odebrał zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Podrzewie na trasie Pniewy - Poznań.
Zgłaszający informował o uderzeniu samochodu ciężarowego w drzewo i zablokowaniu jednego pasa ruchu na drodze K-92.
Dyżurny Stanowiska Kierowania w Szamotułach natychmiast do zdarzenia zadysponował dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Szamotułach, jeden zastęp OSP Podrzewie, jeden zastęp OSP Duszniki oraz powiadomił Policje.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia ratownicy zastali samochód ciężarowy, który uderzył w drzewo.
Drzewo znajdowało się pomiędzy kabiną, a naczepą samochodu ciężarowego. Kierujący opuścił pojazd przed przybyciem SP i znajdowali się w pobliżu. Samochód ciężarowy z naczepą blokował jeden pas ruchu.
Działania zastępów SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, rozłączeniu akumulatorów w uszkodzonym pojeździe, pomocy Policji w kierowaniu ruchem drogowym, po wyciagnięciu pojazdu przez holownik pomocy drogowej dokonano sorpcji plamy oleju.
W działaniach ratowniczych brały udział 4 zastępy (19 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, Policja oraz Pomoc Drogowa.
Przyczyny zdarzenia ustala Policja.

Opracował: st. sekc. Łukasz Kawka
Zdjęcia: OSP DusznikiGaleria

Stop pożarom traw Fundacja pomocy poszkodowanym pracownikom PSP Firefightersplus.eu platforma e-learningowa Stop pożarom traw artykuł KW Czujka na straży twojego bezpieczeństwa Czad i ogień, obudź czujność Pożary lasów KG Bezpieczne żniwa Owady błonkoskrzydłe Burze i silny wiatr Edukacja i profilaktyka