Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach
Herb Powiatu Szamotulskiego
Chcesz zostać jednym z nas? Przeczytaj jak to zrobić >>>.
Sprzęt na wyposażeniu PSP Szamotuły >>>.
Zobacz wydarzenia jakie miały miejsce w ostatnim czasie >>>.

03.06.2016 - Pniewy - zabezpieczenie lądowiska dla śmigłowca LPR.
W piątek 03 czerwca o godz. 16.54 Dyżurny Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach odebrał zgłoszenie od dyżurnego Ratownictwa Medycznego, który informował o konieczności zabezpieczenia lądowiska dla śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w miejscowości Pniewy gdzie doszło do potracenia dziecka.
Dyżurny Stanowiska Kierowania w Szamotułach natychmiast do zdarzenia zadysponował jeden zastęp z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Szamotułach oraz jeden zastęp OSP Pniewy.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia ratownicy zastali Zespół Ratownictwa Medycznego, który udzielał kwalifikowanej  pierwszej pomocy osobie poszkodowanej (dziecko lat 12) oraz patrol Policji.
Działania zastępów SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wyznaczeniu i zabezpieczeniu lądowiska dla śmigłowca LPR oraz pomocy w transporcie poszkodowanego dziecka do śmigłowca.
Dziecko zostało przetransportowane do Szpitala w Poznaniu.
W działaniach ratowniczych brały udział 2 zastępy (10 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, ZRM, śmigłowiec LPR oraz Policja.

Opracował: st. sekc. Łukasz KawkaGaleria

Stop pożarom traw Fundacja pomocy poszkodowanym pracownikom PSP Firefightersplus.eu platforma e-learningowa Stop pożarom traw artykuł KW Czujka na straży twojego bezpieczeństwa Czad i ogień, obudź czujność Pożary lasów KG Bezpieczne żniwa Owady błonkoskrzydłe Burze i silny wiatr Edukacja i profilaktyka