Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach
Herb Powiatu Szamotulskiego
Chcesz zostać jednym z nas? Przeczytaj jak to zrobić >>>.
Sprzęt na wyposażeniu PSP Szamotuły >>>.
Zobacz wydarzenia jakie miały miejsce w ostatnim czasie >>>.

12.06.2016 - Lutyniec - pożar ściółki leśnej.
W niedzielę 12 czerwca o godz. 19.04 Dyżurny Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach odebrał zgłoszenie od dyżurnej Nadleśnictwa Wronki o pożarze ściółki leśnej w miejscowości Lutyniec gm. Wronki.
Dyżurny SK natychmiast do zdarzenia zadysponował jeden zastęp z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Szamotułach, dwa zastępy OSP Wronki oraz jeden zastęp OSP Amica.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia ratownicy zastali pożar ściółki leśnej na powierzchni 12 arów.
Działania zastępów SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu dwóch prądów gaśniczych w natarciu na palącą się ściółkę. Na miejsce zdarzenia przybył ciągnik z pługiem, który oborał teren pożaru.
W działaniach ratowniczych brały udział 4 zastępy (21 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, Służba Leśna oraz Policja.

Opracował: st. sekc. Łukasz Kawka
Zdjęcia: mojeWronki.plGaleria

Stop pożarom traw Fundacja pomocy poszkodowanym pracownikom PSP Firefightersplus.eu platforma e-learningowa Stop pożarom traw artykuł KW Czujka na straży twojego bezpieczeństwa Czad i ogień, obudź czujność Pożary lasów KG Bezpieczne żniwa Owady błonkoskrzydłe Burze i silny wiatr Edukacja i profilaktyka