Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach
Herb Powiatu Szamotulskiego
Chcesz zostać jednym z nas? Przeczytaj jak to zrobić >>>.
Sprzęt na wyposażeniu PSP Szamotuły >>>.
Zobacz wydarzenia jakie miały miejsce w ostatnim czasie >>>.

20.06.2016 - Grzebienisko - zabezpieczenie lądowiska dla śmigłowca LPR.
W poniedziałek 20 czerwca o godz. 10.16 Dyżurny Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach odebrał zgłoszenie od dyżurnego Ratownictwa Medycznego, który informował o konieczności zabezpieczenia lądowiska dla śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w miejscowości Grzebienisko.
Dyżurny Stanowiska Kierowania w Szamotułach natychmiast do zdarzenia zadysponował jeden zastęp OSP Duszniki, OSP Podrzewie oraz OSP Grzebienisko.
Działania zastępów SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wyznaczeniu i zabezpieczeniu lądowiska dla śmigłowca LPR, transporcie załogi LPR do miejsca w którym znajdował się poszkodowany mężczyzna oraz pomocy w zespołowi LPR w udzielaniu kwalifikowanej pierwszej pomocy.
Pomimo dużego wysiłku ratowników będący na miejscu lekarz z LPR stwierdził zgon mężczyzny.
W działaniach ratowniczych brały udział 3 zastępy (16 ratowników) z Ochotniczej Straży Pożarnej oraz śmigłowiec LPR.

Opracował: st. sekc. Łukasz KawkaGaleria

Stop pożarom traw Fundacja pomocy poszkodowanym pracownikom PSP Firefightersplus.eu platforma e-learningowa Stop pożarom traw artykuł KW Czujka na straży twojego bezpieczeństwa Czad i ogień, obudź czujność Pożary lasów KG Bezpieczne żniwa Owady błonkoskrzydłe Burze i silny wiatr Edukacja i profilaktyka