Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach
Herb Powiatu Szamotulskiego
Chcesz zostać jednym z nas? Przeczytaj jak to zrobić >>>.
Sprzęt na wyposażeniu PSP Szamotuły >>>.
Zobacz wydarzenia jakie miały miejsce w ostatnim czasie >>>.

21.06.2016 - Wypadek drogowy w Brodziszewie.
We wtorek 21 czerwca o godz. 11.34 Dyżurny Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach odebrał zgłoszenie o wypadku drogowym dwóch samochodów i jednej osobie uwięzionej w miejscowości Brodziszewo gm. Szamotuły.
Dyżurny Stanowiska Kierowania natychmiast do zdarzenia zadysponował trzy zastępy z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Szamotułach oraz powiadomił Zespół Ratownictwa Medycznego i Policje.
Na miejsce zdarzenia został zadysponowany śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia ratownicy zastali całkowicie zniszczony samochód osobowy marki Seat Ibiza, który zderzył się z samochodem ciężarowym.
Kierujący opuścili pojazdy przed przybyciem SP i znajdowali się w pobliżu, natomiast pasażer został uwięziony w pojeździe.
Działania zastępów SP, polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, rozłączeniu akumulatorów w uszkodzonych pojazdach, wykonaniu dostępu przy pomocy narzędzi hydraulicznych do osoby poszkodowanej, ewakuacji poszkodowanego z pojazdu, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy, pomocy w transporcie poszkodowanego do śmigłowca LPR oraz sorpcji płynów eksploatacyjnych.
Jedną osobę poszkodowaną przetransportowano śmigłowcem LPR do Szpitala w Poznaniu, natomiast druga osobę przewiezionodo Szpitala w Szamotułach.
W działaniach ratowniczych brały udział 3 zastępy (10 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, ZRM, śmigłowiec LPR oraz Policja.
Przyczyny zdarzenia ustala Policja.

Opracował: st. sekc. Łukasz Kawka
Zdjęcia: st. str. Hubert NowakGaleria

Stop pożarom traw Fundacja pomocy poszkodowanym pracownikom PSP Firefightersplus.eu platforma e-learningowa Stop pożarom traw artykuł KW Czujka na straży twojego bezpieczeństwa Czad i ogień, obudź czujność Pożary lasów KG Bezpieczne żniwa Owady błonkoskrzydłe Burze i silny wiatr Edukacja i profilaktyka