Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach
Herb Powiatu Szamotulskiego
Chcesz zostać jednym z nas? Przeczytaj jak to zrobić >>>.
Sprzęt na wyposażeniu PSP Szamotuły >>>.
Zobacz wydarzenia jakie miały miejsce w ostatnim czasie >>>.

24.06.2016 - Kunowo - zabezpieczenie lądowiska dla śmigłowca LPR.
W piątek 24 czerwca o godz. 09.25 Dyżurny Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach odebrał zgłoszenie od dyżurnego Ratownictwa Medycznego, który informował o konieczności zabezpieczenia lądowiska dla śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w miejscowości Kunowo gm. Dusznik.
Dyżurny Stanowiska Kierowania w Szamotułach natychmiast do zdarzenia zadysponował jeden zastęp OSP Duszniki oraz OSP Podrzewie.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia ratownicy w wyniku rozpoznania ustalili, że na terenie fermy drobiu trwa resuscytacja pracownika.
Działania zastępów SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wyznaczeniu i zabezpieczeniu lądowiska dla śmigłowca LPR oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanemu mężczyźnie.
Pomimo dużego wysiłku ratowników będący na miejscu zdarzenia lekarz z LPR stwierdził zgon mężczyzny.
W działaniach ratowniczych brały udział 2 zastępy (10 ratowników) z Ochotniczej Straży Pożarnej oraz śmigłowiec LPR.

Opracował: st. sekc. Łukasz KawkaGaleria

Stop pożarom traw Fundacja pomocy poszkodowanym pracownikom PSP Firefightersplus.eu platforma e-learningowa Stop pożarom traw artykuł KW Czujka na straży twojego bezpieczeństwa Czad i ogień, obudź czujność Pożary lasów KG Bezpieczne żniwa Owady błonkoskrzydłe Burze i silny wiatr Edukacja i profilaktyka