Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach
Herb Powiatu Szamotulskiego
Chcesz zostać jednym z nas? Przeczytaj jak to zrobić >>>.
Sprzęt na wyposażeniu PSP Szamotuły >>>.
Zobacz wydarzenia jakie miały miejsce w ostatnim czasie >>>.

28.06.2016 - Karmin - wypadek drogowy.
We wtorek 28 czerwca o godz. 17.41 Dyżurny Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach odebrał zgłoszenie od dyżurnego Ratownictwa Medycznego o wypadku drogowym oraz jednej osobie poszkodowanej w miejscowości Karmin gm. Pniewy.
Dyżurny Stanowiska Kierowania natychmiast do zdarzenia zadysponował dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Szamotułach, jeden zastęp OSP Pniewy oraz powiadomił Policje.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia ratownicy zastali samochód ciężarowy Scania z naczepą, który znajdował się w przydrożnym rowie.
Kierujący opuścił pojazd przed przybyciem SP i znajdował się w pobliżu pod opieką Zespołu Ratownictwa Medycznego.
Działania zastępów SP, polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, rozłączeniu akumulatorów, pomocy Policji w kierowaniu ruchem drogowym, wyciągnięciu z pojazdu dwóch butli gazowych oraz usunięciu elementów z drogi.
Jedną osobę poszkodowaną przewieziono do Szpitala w Szamotułach.
W działaniach ratowniczych brały udział 3 zastępy (14 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, ZRM oraz Policja.
Przyczyny zdarzenia ustala Policja.

Opracował: st. sekc. Łukasz Kawka

Zdjęcia: st. sekc. Rafał RoszykGaleria

Stop pożarom traw Fundacja pomocy poszkodowanym pracownikom PSP Firefightersplus.eu platforma e-learningowa Stop pożarom traw artykuł KW Czujka na straży twojego bezpieczeństwa Czad i ogień, obudź czujność Pożary lasów KG Bezpieczne żniwa Owady błonkoskrzydłe Burze i silny wiatr Edukacja i profilaktyka