Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach
Herb Powiatu Szamotulskiego
Chcesz zostać jednym z nas? Przeczytaj jak to zrobić >>>.
Sprzęt na wyposażeniu PSP Szamotuły >>>.
Zobacz wydarzenia jakie miały miejsce w ostatnim czasie >>>.

06.08.2016 - Wronki - wypadek drogowy z udziałem motocyklisty.
W sobotę 06 sierpnia o godz. 12.51 Dyżurny Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach odebrał zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Wronki na ul. Mickiewicza.
Dyżurny Stanowiska Kierowania natychmiast do zdarzenia zadysponował jeden zastęp z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej  w Szamotułach, dwa zastępy OSP Wronki oraz powiadomił Policje.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia ratownicy zastali motocykl, który zderzył się z samochodem osobowym marki Honda Civic.
Kierujący motocyklem znajdował się pod opieką Zespołu Ratownictwa Medycznego, natomiast kierujący samochodem znajdował się w pobliżu.
Działania zastępów SP, polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, rozłączeniu akumulatorów w uszkodzonych pojazdach, pomocy Policji w kierowaniu ruchem drogowym oraz sorpcji płynów eksploatacyjnych.
W działaniach ratowniczych brały udział 3 zastępy (14 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej oraz ZRM i Policja.
Przyczyny zdarzenia ustala Policja.

Opracował: st. sekc. Łukasz KawkaGaleria

jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza