Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach
Herb Powiatu Szamotulskiego
Chcesz zostać jednym z nas? Przeczytaj jak to zrobić >>>.
Sprzęt na wyposażeniu PSP Szamotuły >>>.
Zobacz wydarzenia jakie miały miejsce w ostatnim czasie >>>.

18.08.2016 - Szamotuly - plama oleju i wypadek drogowy.
W czwartek 18 sierpnia o godz. 13.42 Dyżurny Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach odebrał zgłoszenie od kierującego samochodem ciężarowym, który informował o plamie oleju na drodze na skutek uszkodzenia pojazdu ciężarowego w miejscowości Szamotuły na ul. Spółdzielczej.
Dyżurny Stanowiska Kierowania natychmiast do zdarzenia zadysponował trzy zastępy z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej  w Szamotułach oraz powiadomił Policje i Straż Miejską.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia ratownicy zastali plamę oleju na drodze z uszkodzonego samochodu ciężarowego na długości ok. 1km.
W trakcie przeprowadzonego rozpoznania ustalono, że w wyniku wycieku oleju doszło do wypadku drogowego z udziałem dwóch pojazdów osobowych (Hyundai, Renault Megan).
Kierowcy i pasażer opuścili pojazdy przed przybyciem SP i znajdowali się w pobliżu.
W trakcie prowadzonych działań kierująca pojazdem Hyundai źle się poczuła i na miejsce zdarzenia zadysponowano Zespół Ratownictwa Medycznego.
Działania zastępów SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, rozłączeniu akumulatorów w uszkodzonych pojazdach osobowych, udzieleniu wsparcia psychicznego kierującej pojazdem osobowym, pomocy Policji w kierowaniu ruchem drogowym oraz sorpcji plamy oleju (skrzyżowania, przejścia dla pieszych).
Na miejsce zdarzenia przybyła służba drogowa, która posypała pozostałą część drogi piaskiem.
Na czas prowadzonych działań ratowniczych droga DW 184 została zamknięta, a Policja wyznaczyła objazdy.
Osoba poszkodowana po przebadaniu przez ZRM została przewieziona do Szpitala.
W działaniach ratowniczych brały udział 3 zastępy (10 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Zespół Ratownictwa Medycznego, Policja, Straż Miejska oraz służba drogowa.
Przyczyny zdarzenia ustala Policja.

Opracował: st. sekc. Łukasz Kawka
Zdjęcia: st. asp. Maciej MaćkowiakGaleria

jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza