Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach
Herb Powiatu Szamotulskiego
Chcesz zostać jednym z nas? Przeczytaj jak to zrobić >>>.
Sprzęt na wyposażeniu PSP Szamotuły >>>.
Zobacz wydarzenia jakie miały miejsce w ostatnim czasie >>>.

26.08.2016 - Piotrowo - kolizja drogowa dwóch samochodów ciężarowych.
W piątek 26 sierpnia o godz. 12.28 Dyżurny Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach odebrał zgłoszenie o kolizji drogowej dwóch samochodów ciężarowych w miejscowości Piotrowo gm. Obrzycko.
Dyżurny Stanowiska Kierowania natychmiast do zdarzenia zadysponował jeden zastęp z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej  w Szamotułach, jeden zastęp OSP Piotrowo oraz powiadomił Policje.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia ratownicy zastali jeden samochód ciężarowy, który leżał na boku w przydrożnym rowie, natomiast drugi pojazd ciężarowy znajdował się na poboczu drogi.
Kierowcy opuścili pojazdy przed przybyciem SP i znajdowali się w pobliżu.
Działania zastępów SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, rozłączeniu akumulatorów w uszkodzonych pojazdach oraz pomocy Policji w kierowaniu ruchem drogowym.
W działaniach ratowniczych brały udział 2 zastępy (10 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Policja.
Przyczyny zdarzenia ustala Policja.

Opracował:  st. sekc. Łukasz Kawka
Zdjęcia:  st. str. Hubert NowakGaleria

jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza