Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach
Herb Powiatu Szamotulskiego
Chcesz zostać jednym z nas? Przeczytaj jak to zrobić >>>.
Sprzęt na wyposażeniu PSP Szamotuły >>>.
Zobacz wydarzenia jakie miały miejsce w ostatnim czasie >>>.

02.09.2016 - Wypadek drogowy - K±sinowo
W pi±tek 02 wrze¶nia o godz. 20.33 Dyżurny Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach odebrał zgłoszenie o wypadku drogowym dwóch samochodów osobowych i jednej osobie poszkodowanej w miejscowo¶ci K±sinowo na trasie Szamotuły - Poznań.
Dyżurny Stanowiska Kierowania w Szamotułach natychmiast do zdarzenia zadysponował dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo - Ga¶niczej w Szamotułach oraz powiadomił Policje.
Po dojeĽdzie na miejsce zdarzenia ratownicy zastali dwa samochody osobowe (Audi Q7, Opel Meriva), które zderzyły się ze sob±.
Osoby podróżuj±ce opu¶ciły pojazdy przed przybyciem SP i znajdowały sie pod opiek± Zespołu Ratownictwa Medycznego.
Działania zastępów SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, rozł±czeniu akumulatorów w uszkodzonych pojazdach, o¶wietleniu terenu działań ratowniczych oraz przeszukaniu najbliższej okolicy w celu odnalezienia motocyklisty, który miał uczestniczyć w zdarzeniu i oddalił się z miejsca wypadku.
Jedna osoba poszkodowana została przewieziona do Szpitala Powiatowego W Szamotułach.
W działaniach ratowniczych brały udział 2 zastępy (8 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja.
Przyczyny zdarzenia ustala Policja.

Opracował: st. sekc. Łukasz KawkaGaleria

jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza