Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach
Herb Powiatu Szamotulskiego
Chcesz zostać jednym z nas? Przeczytaj jak to zrobić >>>.
Sprzęt na wyposażeniu PSP Szamotuły >>>.
Zobacz wydarzenia jakie miały miejsce w ostatnim czasie >>>.

02.09.2016 - Wypadek drogowy - Kąsinowo
W piątek 02 września o godz. 20.33 Dyżurny Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach odebrał zgłoszenie o wypadku drogowym dwóch samochodów osobowych i jednej osobie poszkodowanej w miejscowości Kąsinowo na trasie Szamotuły - Poznań.
Dyżurny Stanowiska Kierowania w Szamotułach natychmiast do zdarzenia zadysponował dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Szamotułach oraz powiadomił Policje.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia ratownicy zastali dwa samochody osobowe (Audi Q7, Opel Meriva), które zderzyły się ze sobą.
Osoby podróżujące opuściły pojazdy przed przybyciem SP i znajdowały sie pod opieką Zespołu Ratownictwa Medycznego.
Działania zastępów SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, rozłączeniu akumulatorów w uszkodzonych pojazdach, oświetleniu terenu działań ratowniczych oraz przeszukaniu najbliższej okolicy w celu odnalezienia motocyklisty, który miał uczestniczyć w zdarzeniu i oddalił się z miejsca wypadku.
Jedna osoba poszkodowana została przewieziona do Szpitala Powiatowego W Szamotułach.
W działaniach ratowniczych brały udział 2 zastępy (8 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja.
Przyczyny zdarzenia ustala Policja.

Opracował: st. sekc. Łukasz KawkaGaleria

jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza