Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach
Herb Powiatu Szamotulskiego
Chcesz zostać jednym z nas? Przeczytaj jak to zrobić >>>.
Sprzęt na wyposażeniu PSP Szamotuły >>>.
Zobacz wydarzenia jakie miały miejsce w ostatnim czasie >>>.

05.09.2016 - Pęckowo - wypadek drogowy dwóch samochodów osobowych.
W poniedziałek 05 wrze¶nia o godz. 13.37 Dyżurny Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach odebrał zgłoszenie o wypadku drogowym dwóch samochodów osobowych w miejscowo¶ci Pęckowo na trasie Szamotuły - Wronki.
Dyżurny natychmiast do zdarzenia zadysponował dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo - Ga¶niczej w Szamotułach, jeden zastęp OSP Obrzycko, OSP Piotrowo oraz powiadomił Policję.
Po dojeĽdzie na miejsce zdarzenia ratownicy zastali dwa samochody osobowe (Alfa Romeo, Citroen C2), które zderzyły się ze sob±.
Jeden pojazd został rozerwany na dwie czę¶ci i znajdował się w przydrożnym rowie, natomiast drugi samochód uszkodzony znajdował się na pasie ruchu.
Osoby podróżuj±ce opu¶ciły pojazdy przed przybyciem SP i znajdowały się pod opiek± Zespołu Ratownictwa Medycznego.
Działania zastępów SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, rozł±czeniu akumulatorów w uszkodzonych pojazdach, pomocy Policji w kierowaniu ruchem drogowym oraz sorpcji płynów eksploatacyjnych.
Na czas prowadzonych działań ruch pojazdów został wstrzymany, Policja wyznaczyła objazdy.
Jedna osoba poszkodowana została przewieziona przez ZRM do Szpitala.
W działaniach ratowniczych brały udział 4 zastępy (16 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja.
Przyczyny zdarzenia ustala Policja.

Opracował: st. sekc. Łukasz Kawka
Zdjęcia: asp. Michał KlimekGaleria

jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza