Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach
Herb Powiatu Szamotulskiego
Chcesz zostać jednym z nas? Przeczytaj jak to zrobić >>>.
Sprzęt na wyposażeniu PSP Szamotuły >>>.
Zobacz wydarzenia jakie miały miejsce w ostatnim czasie >>>.

04.10.2016 - Sokolniki Małe - samochód w stawie.
We wtorek 04 października o godz. 08.11 Dyżurny Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach odebrał zgłoszenie od dyżurnego Policji, który informował, że w miejscowości Sokolniki Małe samochód osobowy wjechał do stawu.
Dyżurny Operacyjny Powiatu natychmiast do zdarzenia zadysponował trzy zastępy wraz z łodzią z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Szamotułach, jeden zastęp OSP Brodziszewo oraz powiadomił Zespół Ratownictwa Medycznego i SK Komendanta Wojewódzkiego, które na miejsce zdarzenia zadysponowało Specjalistyczną Grupę Wodno - Nurkową z JRG Piła.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia ratownicy zastali samochód osobowy marki Opel Tigra, który przodem był zanurzony w wodzie. Kierujący opuścił pojazd przed przybyciem SP i znajdował się w pobliżu.
Działania zastępów SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz rozłączeniu akumulatora.
W działaniach ratowniczych brały udział 4 zastępy (14 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Policja i ZRM.

Opracował: st. sekc. Łukasz KawkaGaleria

Stop pożarom traw Fundacja pomocy poszkodowanym pracownikom PSP Firefightersplus.eu platforma e-learningowa Stop pożarom traw artykuł KW Czujka na straży twojego bezpieczeństwa Czad i ogień, obudź czujność Pożary lasów KG Bezpieczne żniwa Owady błonkoskrzydłe Burze i silny wiatr Edukacja i profilaktyka