Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach
Herb Powiatu Szamotulskiego
Chcesz zostać jednym z nas? Przeczytaj jak to zrobić >>>.
Sprzęt na wyposażeniu PSP Szamotuły >>>.
Zobacz wydarzenia jakie miały miejsce w ostatnim czasie >>>.

08.10.2016 - Lulinek - zanieczyszczony staw rybny.
W sobotę 08 października o godz. 13.01 Dyżurny Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach odebrał zgłoszenie od dyżurnego Policji, który informował, że w miejscowości Lulinek doszło do zanieczyszczenia stawu.
Dyżurny Operacyjny Powiatu natychmiast do zdarzenia zadysponował dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Szamotułach oraz powiadomił SK Komendanta Wojewódzkiego, które na miejsce zdarzenia zadysponowało Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Chemicznego z JRG 6 Poznań.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia ratownicy zastali stawny rybny na prywatnej posesji o powierzchni ok.25 m2, w którym widoczny był film nieznanej substancji znajdujący się na powierzchni wody oraz martwe ryby.
Działania zastępów SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, pobraniu próbek wody celem ich zbadania, wypompowaniu wody do podstawionych pojemników oraz spryskaniu powierzchni środkiem odkażającym.
W działaniach ratowniczych brało udział 5 zastępów (14 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej oraz Policja.

Opracował: st. sekc. Łukasz KawkaGaleria

Stop pożarom traw Fundacja pomocy poszkodowanym pracownikom PSP Firefightersplus.eu platforma e-learningowa Stop pożarom traw artykuł KW Czujka na straży twojego bezpieczeństwa Czad i ogień, obudź czujność Pożary lasów KG Bezpieczne żniwa Owady błonkoskrzydłe Burze i silny wiatr Edukacja i profilaktyka