Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach
Herb Powiatu Szamotulskiego
Chcesz zostać jednym z nas? Przeczytaj jak to zrobić >>>.
Sprzęt na wyposażeniu PSP Szamotuły >>>.
Zobacz wydarzenia jakie miały miejsce w ostatnim czasie >>>.

13.10.2016 - Jasionna - dachowanie samochodu.
W czwartek 13 października o godz. 11.17 Dyżurny Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach odebrał zgłoszenie o dachowaniu samochodu osobowego w miejscowości Jasionna na trasie Wronki - Krucz.
Dyżurny natychmiast do zdarzenia zadysponował dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Szamotułach oraz dwa zastępy OSP Wronki.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia ratownicy zastali samochód osobowy marki Renault Modus, który po dachowaniu znajdował się w przydrożnym rowie.
Kierująca opuściła pojazd przed przybyciem SP i znajdowała się pod opieką Zespołu Ratownictwa Medycznego.
Działania zastępów SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, rozłączeniu akumulatora, pomocy Policji w kierowaniu ruchem drogowym, postawieniu pojazdu na kola oraz sorpcji płynów eksploatacyjnych.
Jedna osoba poszkodowana została przewieziona przez ZRM do Szpitala.
W działaniach ratowniczych brały udział 4 zastępy (18 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja.
Przyczyny zdarzenia ustala Policja.

Opracował: st. sekc. Łukasz KawkaGaleria

Stop pożarom traw Fundacja pomocy poszkodowanym pracownikom PSP Firefightersplus.eu platforma e-learningowa Stop pożarom traw artykuł KW Czujka na straży twojego bezpieczeństwa Czad i ogień, obudź czujność Pożary lasów KG Bezpieczne żniwa Owady błonkoskrzydłe Burze i silny wiatr Edukacja i profilaktyka