Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach
Herb Powiatu Szamotulskiego
Chcesz zostać jednym z nas? Przeczytaj jak to zrobić >>>.
Sprzęt na wyposażeniu PSP Szamotuły >>>.
Zobacz wydarzenia jakie miały miejsce w ostatnim czasie >>>.

18.10.2016 - Zabezpieczenie lądowiska - Baborówko.
We wtorek 18 października o godz. 09.57 Dyżurny Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach odebrał zgłoszenie od dyżurnego Ratownictwa Medycznego, który informował o konieczności zabezpieczenia lądowiska dla śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz w udzieleniu pierwszej pomocy u poszkodowanego mężczyzny w miejscowości Baborówko.
Dyżurny Operacyjny Powiatu do zdarzenia zadysponował dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Szamotułach oraz jeden zastęp OSP Baborowo.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia jeden zastęp udał się pod wskazany adres do domu poszkodowanego w celu udzielenia pierwszej pomocy, natomiast pozostałe zastępy udały się na pobliską łąkę w celu zabezpieczenia lądowiska dla śmigłowca LPR.
Po wejściu do budynku mieszkalnego ratownicy zastali leżącego mężczyznę na podłodze w pokoju - natychmiast przystąpili do resuscytacji.
Działania zastępów SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanemu mężczyźnie wspólnie z załogą LPR, wyznaczeniu i zabezpieczeniu lądowiska dla śmigłowca LPR.
Będący na miejscu zdarzenia lekarz stwierdził zgon mężczyzny.
W działaniach ratowniczych brały udział 3 zastępy (11 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej oraz śmigłowiec LPR.

Opracował: st. sekc. Łukasz KawkaGaleria

Stop pożarom traw Fundacja pomocy poszkodowanym pracownikom PSP Firefightersplus.eu platforma e-learningowa Stop pożarom traw artykuł KW Czujka na straży twojego bezpieczeństwa Czad i ogień, obudź czujność Pożary lasów KG Bezpieczne żniwa Owady błonkoskrzydłe Burze i silny wiatr Edukacja i profilaktyka