Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach
Herb Powiatu Szamotulskiego
Chcesz zostać jednym z nas? Przeczytaj jak to zrobić >>>.
Sprzęt na wyposażeniu PSP Szamotuły >>>.
Zobacz wydarzenia jakie miały miejsce w ostatnim czasie >>>.

23.10.2016 - Wypadek drogowy - Wróblewo.
W niedzielę 23 października o godz. 06.32 Dyżurny Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach odebrał zgłoszenie od dyżurnego Policji wypadku drogowym trzech samochodów osobowych i jednej osobie poszkodowanej w miejscowości Wróblewo na trasie Wronki - Sieraków.
Dyżurny Operacyjny Powiatu do zdarzenia zadysponował dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Szamotułach oraz jeden zastęp OSP Wronki.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia ratownicy zastali trzy samochody osobowe (BMW, Nissan Patrol, Citroen Xara), które zderzyły się ze sobą.
Kierujący opuścili pojazdy przed przybyciem SP i znajdowali się pod opieką ZRM.
Dwa samochody znajdowały się w przydrożnym rowie, natomiast jeden pojazd znajdował się na środku drogi.  Droga DW 182 była nieprzejezdna w obu kierunkach.
Działania zastępów SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oświetleniu terenu działań ratowniczych, rozłączeniu akumulatorów w uszkodzonych pojazdach, zakręcenie zaworu instalacji LPG oraz sorpcji płynów eksploatacyjnych.
Jedna osoba poszkodowana została przewieziona do Szpitala.
W działaniach ratowniczych brały udział 3 zastępy (14 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, ZRM oraz Policja.
Przyczyny zdarzenia ustala Policja.

Opracował: st. sekc. Łukasz Kawka
Zdjęcia: mojeWronki.plGaleria

Stop pożarom traw Fundacja pomocy poszkodowanym pracownikom PSP Firefightersplus.eu platforma e-learningowa Stop pożarom traw artykuł KW Czujka na straży twojego bezpieczeństwa Czad i ogień, obudź czujność Pożary lasów KG Bezpieczne żniwa Owady błonkoskrzydłe Burze i silny wiatr Edukacja i profilaktyka