Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach
Herb Powiatu Szamotulskiego
Chcesz zostać jednym z nas? Przeczytaj jak to zrobić >>>.
Sprzęt na wyposażeniu PSP Szamotuły >>>.
Zobacz wydarzenia jakie miały miejsce w ostatnim czasie >>>.

24.10.2016 - Zabezpieczenie lądowiska.




W poniedziałek 24 października o godz. 10.17 Dyżurny Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach odebrał zgłoszenie od dyżurnego Ratownictwa Medycznego, który informował o konieczności zabezpieczenia lądowiska dla śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz w udzieleniu pierwszej pomocy u poszkodowanego mężczyzny w miejscowości Oporowo.
Dyżurny Operacyjny Powiatu do zdarzenia zadysponował jeden zastęp z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Szamotułach oraz jeden zastęp OSP Ostroróg.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia jeden zastęp udał się pod wskazany adres do domu poszkodowanego w celu udzielenia pierwszej pomocy, natomiast drugi zastęp udał się na pobliską łąkę w celu zabezpieczenia lądowiska dla śmigłowca LPR.
Po wejściu do budynku mieszkalnego ratownicy zastali przytomnego mężczyznę, z którym był utrudniony kontakt.
Działania zastępów SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanemu mężczyźnie wspólnie z załogą LPR, wyznaczeniu i zabezpieczeniu lądowiska dla śmigłowca LPR oraz pomocy w transporcie poszkodowanego do śmigłowca LPR.
Mężczyzna została przetransportowany śmigłowcem LPR do Szpitala.
W działaniach ratowniczych brały udział 2 zastępy (9 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej oraz śmigłowiec LPR.

Opracował: st. sekc. Łukasz Kawka



Galeria





jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza