Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach
Herb Powiatu Szamotulskiego
Chcesz zostać jednym z nas? Przeczytaj jak to zrobić >>>.
Sprzęt na wyposażeniu PSP Szamotuły >>>.
Zobacz wydarzenia jakie miały miejsce w ostatnim czasie >>>.

26.10.2016 - Wronki - pożar w Samsungu.
W środę 26 października o godz. 16.33 Dyżurny Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach odebrał zgłoszenie od pracownika ochrony firmy Samsung, który informował o pożarze na fabryce styropiany w miejscowości Wronki.
Dyżurny Operacyjny Powiatu do zdarzenia zadysponował dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Szamotułach, jeden zastęp OSP Amica oraz trzy zastępy OSP Wronki.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia ratownicy zastali pracowników, którzy opuścili budynek i znajdowali się w wyznaczonym miejscu zbiórki oraz otrzymali informację, że doszło do pożaru styropianu przy jednej z maszyn.
W pomieszczeniu zadziałała instalacja tryskaczowa, która ugasiła pożar maszyny.
Działania zastępów SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wejściu do hali w aparatach ODO w celu lokalizacji pożaru oraz czy wewnątrz nie pozostały inne osoby, przewietrzeniu pomieszczeń oraz sprawdzeniu kamerą termowizyjną pomieszczeń hali w celu wykluczenia innych zarzewi ognia.
W trakcie prowadzonych działań jeden z pracowników źle się poczuł i na miejsce zdarzenia zadysponowano Zespół Ratownictwa Medycznego.
W działaniach ratowniczych brało udział 6 zastępów (26 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej oraz ZRM.

Opracował: st. sekc. Łukasz KawkaGaleria

Stop pożarom traw Fundacja pomocy poszkodowanym pracownikom PSP Firefightersplus.eu platforma e-learningowa Stop pożarom traw artykuł KW Czujka na straży twojego bezpieczeństwa Czad i ogień, obudź czujność Pożary lasów KG Bezpieczne żniwa Owady błonkoskrzydłe Burze i silny wiatr Edukacja i profilaktyka