Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach
Herb Powiatu Szamotulskiego
Chcesz zostać jednym z nas? Przeczytaj jak to zrobić >>>.
Sprzęt na wyposażeniu PSP Szamotuły >>>.
Zobacz wydarzenia jakie miały miejsce w ostatnim czasie >>>.

30.10.2016 - Wronki - zabezpieczenie lądowiska.
W niedzielę 30 października o godz. 14.50 Dyżurny Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach odebrał kolejne zgłoszenie od dyżurnego Ratownictwa Medycznego, który informował o konieczności zabezpieczenia lądowiska dla śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz w udzieleniu pierwszej pomocy osobie poszkodowanej w miejscowości Wronki na ul. Słonecznikowej.
Dyżurny Operacyjny Powiatu do zdarzenia zadysponował jeden zastęp z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Szamotułach oraz dwa zastępy OSP Wronki.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia jeden zastęp udał się pod wskazany adres celu udzielenia pierwszej pomocy osobie poszkodowanej, natomiast pozostałe zastępy udały się na pobliskie pole w celu zabezpieczenia lądowiska dla śmigłowca LPR.
Działania zastępów SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej, wyznaczeniu i zabezpieczeniu lądowiska dla śmigłowca LPR oraz pomocy w transporcie osoby poszkodowanej do śmigłowca.
Poszkodowana kobieta została przetransportowana do Szpitala.
W działaniach ratowniczych brały udział 3 zastępy (16 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej oraz śmigłowiec LPR.

Opracował: st. sekc. Łukasz Kawka
Zdjęcia: OSP WronkiGaleria

Stop pożarom traw Fundacja pomocy poszkodowanym pracownikom PSP Firefightersplus.eu platforma e-learningowa Stop pożarom traw artykuł KW Czujka na straży twojego bezpieczeństwa Czad i ogień, obudź czujność Pożary lasów KG Bezpieczne żniwa Owady błonkoskrzydłe Burze i silny wiatr Edukacja i profilaktyka