Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach
Herb Powiatu Szamotulskiego
Chcesz zostać jednym z nas? Przeczytaj jak to zrobić >>>.
Sprzęt na wyposażeniu PSP Szamotuły >>>.
Zobacz wydarzenia jakie miały miejsce w ostatnim czasie >>>.

09.01.2017 - Tragiczny wypadek w Kąsinowie
W dniu 09 stycznia 2017 roku o godzinie 13.40 dyspozytor SKKP w Szamotułach odebrał zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Kąsinowo na drodze wojewódzkiej nr 184. Zadysponowano 4 samochody pożarnicze z JRG i KP PSP w Szamotułach oraz 1 z Ochotniczej Straży Pożarnej. Powiadomiono również Pogotowie Ratunkowe i Policję.
Po przyjeździe na miejsce zastano trzy pojazdy po wypadku – uszkodzony ambulans do przewozu krwi na pasie drogi (bez osób poszkodowanych), uszkodzony samochód osobowy na pasie drogi (dwie osoby poszkodowane poza pojazdem), samochód osobowy leżący w rowie na boku (wewnątrz trzy osoby bez kontaktu).
Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, przy pomocy narzędzi hydraulicznych wykonali dostęp do osób wewnątrz pojazdu w rowie, ewakuowali poszkodowanych poza samochód i natychmiast przystąpili do czynności reanimacyjnych wszystkich osób pod nadzorem lekarza koordynatora działań medycznych. Niestety po tych działaniach lekarz stwierdził zgon trzech osób. Pozostałe dwie osoby  poszkodowane (obrażenia lekkie) jadące samochodem, który znajdował się na pasie drogi, zostały zaopatrzone na miejscu również przez ZRM. Dalsze działania strażaków polegały na oświetleniu miejsca zdarzenia, pomocy służbom współpracującym oraz usunięciu z jezdni pozostałości po wypadku.
Na miejsce akcji przybył Komendant Powiatowy PSP w Szamotułach wraz ze swoim Zastępcą, Dowódca JRG oraz Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego, który udzielił informacji mediom lokalnym oraz ogólnokrajowym.  

Opracowanie: st. kpt. Przemysław Chojan
Zdjęcia:  st. kpt. Przemysław ChojanGaleria

jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza