Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach
Herb Powiatu Szamotulskiego
Chcesz zostać jednym z nas? Przeczytaj jak to zrobić >>>.
Sprzęt na wyposażeniu PSP Szamotuły >>>.
Zobacz wydarzenia jakie miały miejsce w ostatnim czasie >>>.

09.01.2017 - Pożar budynku inwentarskiego w Kępie
W dniu 09 stycznia 2017 roku o godzinie 09.46 dyspozytor SKKP w Szamotułach odebrał zgłoszenie o pożarze budynku inwentarskiego w miejscowości Kępa. Zgłaszający informował o pożarze słomy na poddaszu tego budynku. Zadysponowano 5 samochodów pożarniczych z JRG i KP PSP w Szamotułach oraz 5 z Ochotniczych Straży Pożarnych.
Po przyjeździe na miejsce zastano palące się baloty słomy wewnątrz obiektu na antresoli, pod balotami strop o konstrukcji drewnianej. Budynek murowany z dachem żelbetowym.
Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu prądów gaśniczych w natarciu, opróżnieniu poddasza i parteru z pozostałości słomy, oddymieniu obiektu oraz częściowym rozebraniu drewnianego stropu. Z wnętrza obiektu ewakuowano zagrożony sprzęt rolniczy. 
Spaleniu uległo 25 balotów słomy oraz drewniany strop antresoli.
W działaniach trwających prawie 4 godziny udział brało 39 ratowników.
Na miejsce akcji przybył Komendant Powiatowy PSP w Szamotułach wraz ze swoim Zastępcą, Dowódca i Zastępca JRG oraz Naczelnik Wydziału Operacyjnego. 

Opracowanie: st. kpt. Przemysław Chojan
Zdjęcia: st. kpt. Przemysław ChojanGaleria

jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza