Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach
Herb Powiatu Szamotulskiego
Chcesz zostać jednym z nas? Przeczytaj jak to zrobić >>>.
Sprzęt na wyposażeniu PSP Szamotuły >>>.
Zobacz wydarzenia jakie miały miejsce w ostatnim czasie >>>.

20.01.2017 - Tragiczny wypadek w Pniewach
W dniu 20 stycznia 2017 roku chwilę po godzinie 17-tej dyspozytor SKKP w Szamotułach odebrał zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Pniewy na drodze krajowej nr 92. Zadysponowano 6 samochodów pożarniczych z JRG PSP w Szamotułach oraz z Ochotniczych Straży Pożarnych. Powiadomiono również Pogotowie Ratunkowe i Policję.
Po przyjeździe na miejsce zastano trzy pojazdy po wypadku – uszkodzony samochód ciężarowy na pasie drogi w kierunku Poznania (kierowca poza pojazdem), uszkodzony samochód osobowy w rowie (dwie osoby nim jadące poza pojazdem), samochód osobowy w rowie (wewnątrz dwie osoby bez kontaktu) – po uderzeniu bocznym od ciężarówki i czołowym z autem osobowym.
Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, przy pomocy narzędzi hydraulicznych wykonali dostęp do osób wewnątrz pojazdu w rowie, ewakuowali poszkodowanych poza samochód i natychmiast przystąpili do czynności reanimacyjnych pod nadzorem lekarza koordynatora działań medycznych. Niestety po tych działaniach lekarz stwierdził zgon dwóch osób – kobiety i mężczyzny. Pozostałe osoby biorące udział w zdarzeniu wyszły z niego bez obrażeń. Dalsze działania strażaków polegały na oświetleniu miejsca zdarzenia, pomocy służbom współpracującym oraz usunięciu z jezdni pozostałości po wypadku.
Na czas prowadzenia akcji droga krajowa była zamknięta dla ruchu, Policja zorganizowała objazdy, na których ruchem kierowali strażacy.
Na miejsce przybył Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Szamotułach oraz Zastępca  Dowódcy JRG-Oficer Prasowy, który udzielił informacji mediom lokalnym oraz ogólnokrajowym.  

Opracowanie: st. kpt. Przemysław Chojan
Zdjęcia:  st. kpt. Przemysław ChojanGaleria

jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza