Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach
Herb Powiatu Szamotulskiego
Chcesz zostać jednym z nas? Przeczytaj jak to zrobić >>>.
Sprzęt na wyposażeniu PSP Szamotuły >>>.
Zobacz wydarzenia jakie miały miejsce w ostatnim czasie >>>.

31.01.2017 - Pożar budynku z ofiarą śmiertelną w miejscowości Psarce
 

31 stycznia 2017 roku o godzinie 14.08 dyspozytor SKKP w Szamotułach odebrał zgłoszenie o pożarze w budynku mieszkalnym w miejscowości Psarce w gminie Pniewy. Zadysponowano 4 samochody pożarnicze z JRG PSP w Szamotułach oraz 1 z Ochotniczej Straży Pożarnej. Powiadomiono również Policję i PRM. 

 

Po przyjeździe na miejsce zastano pożar w pokoju budynku na parterze. Ogień bezskutecznie próbowali ugasić sąsiedzi.

 

Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, podali jeden prąd gaśniczy do wewnątrz budynku i ugasili palącą się ościeżnicę oraz podłogę w pobliżu pieca typu koza, przewietrzyli pomieszczenia domu, sprawdzili obiekt kamerą termowizyjną w celu wykluczenia potencjalnych ognisk pożaru, użyli detektora wielogazowego aby zbadać obecność CO – wynik negatywny.  W trakcie działań w pokoju ujawniono ciało 71-letniego mężczyzny. Odstąpiono od udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy ze względu na widoczne zesztywnienie pośmiertne oraz plamy opadowe.

 

Na miejsce akcji przybył dowódca JRG, zastępca dowódcy JRG oraz funkcjonariusz komórki kontrolno – rozpoznawczej.

 

Opracowanie i zdjęcia: st. kpt. Przemysław Chojan

 Galeria

jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza