Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach
Herb Powiatu Szamotulskiego
Chcesz zostać jednym z nas? Przeczytaj jak to zrobić >>>.
Sprzęt na wyposażeniu PSP Szamotuły >>>.
Zobacz wydarzenia jakie miały miejsce w ostatnim czasie >>>.

01.04.2017 - Pólko - pięć osób poszkodowanych w wypadku
W sobotę 1 kwietnia o godz. 09.18 Dyżurny Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach odebrał zgłoszenie o wypadku drogowym dwóch samochodów osobowych w miejscowości Pólko gm. Kaźmierz.
Dyżurny SK do zdarzenia zadysponował dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Szamotułach, jeden zastęp OSP Kaźmierz, OSP Podrzewie, OSP Otorowo oraz powiadomił Zespół Ratownictwa Medycznego i Policje.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia ratownicy zastali dwa samochody osobowe (Skoda Octavia, Nissan Micra), które zderzyły się ze sobą i znajdowały się na poboczu drogi.
Kierujący i pasażerowie opuścili pojazdy przed przybyciem SP i znajdowali się w pobliżu.
Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, pomocy załodze ZRM w udzielaniu kwalifikowanej pierwszej pomocy, pomocy w transporcie osób poszkodowanych do karetek ZRM, rozłączeniu akumulatorów w uszkodzonych pojazdach, pomocy Policji w kierowaniu ruchem drogowym oraz sorpcji płynów eksploatacyjnych.
Pięć osób poszkodowanych (w tym dwoje dzieci) zostało przewiezionych przez ZRM do Szpitala w Szamotułach.
Na czas prowadzonych działań ruch na drodze wojewódzkiej 306 został wstrzymany, następnie odbywał się wahadłowo.
W działaniach ratowniczych brało udział 5 zastępów (24 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja.
Przyczyny zdarzenia ustala Policja.

Opracowanie: st. sekc. Łukasz Kawka
Zdjęcia: OSP Kaźmierz, Gazeta SzamotulskaGaleria

Stop pożarom traw Fundacja pomocy poszkodowanym pracownikom PSP Firefightersplus.eu platforma e-learningowa Stop pożarom traw artykuł KW Czujka na straży twojego bezpieczeństwa Czad i ogień, obudź czujność Pożary lasów KG Bezpieczne żniwa Owady błonkoskrzydłe Burze i silny wiatr Edukacja i profilaktyka