Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach
Herb Powiatu Szamotulskiego
Chcesz zostać jednym z nas? Przeczytaj jak to zrobić >>>.
Sprzęt na wyposażeniu PSP Szamotuły >>>.
Zobacz wydarzenia jakie miały miejsce w ostatnim czasie >>>.

01.04.2017 - Biezdrowo - wypadek motocykla i samochodu osobowego
W sobotę 1 kwietnia o godz. 17.23 Dyżurny Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach odebrał zgłoszenie o wypadku drogowym samochodu osobowego i motocykla w miejscowości Biezdrowo gm. Wronki.
Dyżurny SK do zdarzenia zadysponował jeden zastęp z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Szamotułach, dwa zastępy OSP Wronki oraz powiadomił Policje, natomiast dyżurny ratownictwa medycznego zadysponował na miejsce Zespół Ratownictwa Medycznego i śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia ratownicy zastali samochód osobowy, który zderzył się z motocyklem.
Kierowca samochodu znajdował się wewnątrz pojazdu nie odnosząc obrażeń, natomiast kierujący i pasażerka motocykla znajdowali się w przydrożnym rowie.
Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzielaniu kwalifikowanej pierwszej pomocy do czasu przybycia ZRM, pomocy w transporcie osób poszkodowanych do karetki ZRM i śmigłowca LPR, rozłączeniu akumulatorów w uszkodzonych pojazdach, pomocy Policji w kierowaniu ruchem drogowym oraz sorpcji płynów eksploatacyjnych.
Jedna osoba poszkodowana została przetransportowana śmigłowcem LPR do Szpitala w Poznaniu, natomiast druga osoba została przewieziona przez ZRM do Szpitala w Szamotułach.
Na czas prowadzonych działań ruch na drodze został wstrzymany, następnie odbywał się wahadłowo.
W działaniach ratowniczych brały udział 3 zastępy (16 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, śmigłowiec LPR, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja.
Przyczyny zdarzenia ustala Policja.

Opracowanie: st. sekc. Łukasz Kawka
Zdjęcia: mojeWronki, OSP WronkiGaleria

Stop pożarom traw Fundacja pomocy poszkodowanym pracownikom PSP Firefightersplus.eu platforma e-learningowa Stop pożarom traw artykuł KW Czujka na straży twojego bezpieczeństwa Czad i ogień, obudź czujność Pożary lasów KG Bezpieczne żniwa Owady błonkoskrzydłe Burze i silny wiatr Edukacja i profilaktyka