Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach
Herb Powiatu Szamotulskiego
Chcesz zostać jednym z nas? Przeczytaj jak to zrobić >>>.
Sprzęt na wyposażeniu PSP Szamotuły >>>.
Zobacz wydarzenia jakie miały miejsce w ostatnim czasie >>>.

02.04.2017 - Chelmno - samochód uderzył w drzewo i dachował
W niedzielę 2 kwietnia o godz. 00.46 Dyżurny Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach odebrał zgłoszenie o wypadku drogowym samochodu osobowego w miejscowości Chełmno gm. Pniewy.
Dyżurny SK do zdarzenia zadysponował jeden zastęp z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Szamotułach, dwa zastępy OSP Pniewy, jeden zastęp OSP Podrzewie oraz powiadomił Policje.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia ratownicy zastali samochód osobowy, który uderzył w przydrożne drzewo. Kierujący opuścił pojazd przed przybyciem SP i znajdował się w pobliżu.
Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oświetleniu terenu działań ratowniczych, rozłączeniu akumulatora w pojeździe, pomocy Policji w kierowaniu ruchem drogowym oraz sorpcji płynów eksploatacyjnych.
Poszkodowany kierowca został przewieziony przez ZRM do Szpitala w Szamotułach.
W działaniach ratowniczych brały udział 4 zastępy (19 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja.
Przyczyny zdarzenia ustala Policja.

Opracowanie: st. sekc. Łukasz Kawka
Zdjęcia: OSP PniewyGaleria

Stop pożarom traw Fundacja pomocy poszkodowanym pracownikom PSP Firefightersplus.eu platforma e-learningowa Stop pożarom traw artykuł KW Czujka na straży twojego bezpieczeństwa Czad i ogień, obudź czujność Pożary lasów KG Bezpieczne żniwa Owady błonkoskrzydłe Burze i silny wiatr Edukacja i profilaktyka