Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach
Herb Powiatu Szamotulskiego
Chcesz zostać jednym z nas? Przeczytaj jak to zrobić >>>.
Sprzęt na wyposażeniu PSP Szamotuły >>>.
Zobacz wydarzenia jakie miały miejsce w ostatnim czasie >>>.

13.04.2017 - Duszniki - pożar garażu i samolotu.
W czwartek 13 kwietnia o godz. 18.55 Dyżurny Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach odebrał zgłoszenie od właściciela o pożarze garażu w miejscowości Duszniki na ul. Ogrodowej
Dyżurny SK natychmiast do zdarzenia zadysponował dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Szamotułach, jeden zastęp OSP Duszniki, OSP Podrzewie, OSP Sękowo oraz powiadomił Policje.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia ratownicy zastali palące się pomieszczenie garażowe oraz znajdujący się w nim samolot ultralekki. Mieszkańcy opuścili budynek przed przybyciem SP i znajdowali się na zewnątrz.
Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, rozłączeniu dopływu prądu do budynku, wejściu do budynku w aparatach ODO w celu lokalizacji pożaru, podaniu dwóch prądów gaśniczych w natarciu na palące się wnętrze garażu oraz samolot, wyniesieniu na zewnątrz dwóch butli z argonem, schłodzeniu butli, oddymieniu i przewietrzeniu budynku oraz sprawdzeniu budynku kamerą termowizyjna w celu wykluczenia potencjalnych ognisk pożaru.
Spaleniu uległa konstrukcja samolotu ultralekkiego oraz wyposażenie garażu.
Straty wyniosły 60 tys., natomiast uratowano mienie o wartości 500 tys.
W działaniach ratowniczych brało udział 5 zastępów (24 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Policja.

Opracował: st. sekc. Łukasz Kawka
Zdjęcia: st. sekc. Rafał RoszykGaleria

Stop pożarom traw Fundacja pomocy poszkodowanym pracownikom PSP Firefightersplus.eu platforma e-learningowa Stop pożarom traw artykuł KW Czujka na straży twojego bezpieczeństwa Czad i ogień, obudź czujność Pożary lasów KG Bezpieczne żniwa Owady błonkoskrzydłe Burze i silny wiatr Edukacja i profilaktyka