Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach
Herb Powiatu Szamotulskiego
Chcesz zostać jednym z nas? Przeczytaj jak to zrobić >>>.
Sprzęt na wyposażeniu PSP Szamotuły >>>.
Zobacz wydarzenia jakie miały miejsce w ostatnim czasie >>>.

29.04.2017 - Sedziny - samochód uderzył w drzewo, dwie osoby w szpitalu.
W sobotę 29 kwietnia o godz. 02.15 Dyżurny Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach odebrał zgłoszenie o wypadku drogowym samochodu osobowego i dwóch osobach uwięzionych w pojeździe w miejscowości Sędziny na trasie Duszniki - Buk
Dyżurny SK natychmiast do zdarzenia zadysponował dwa zastęp z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Szamotułach, dwa zastępy OSP Duszniki oraz jeden zastęp OSP Podrzewie.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia ratownicy zastali samochód osobowy, który uderzył w drzewo, dwie osoby poszkodowane znajdowały się wewnątrz pojazdu - przytomne.
Działania zastępów SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oświetleniu terenu akcji, pomocy w wydobyciu dwóch osób z pojazdu i transporcie poszkodowanych do karetki ZRM, rozłączeniu akumulatora w pojeździe, przemieszczeniu pojazdu na pobocze, pomocy Policji w kierowaniu ruchem oraz sorpcji płynów eksploatacyjnych.
Droga wojewódzka 306 na czas prowadzonych działań była zablokowana w obu kierunkach, następnie ruch odbywał się wahadłowo.
Dwie osoby poszkodowane zostały przewiezione przez ZRM do Szpitala.
W działaniach ratowniczych brało udział 5 zastępów (25 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja.
Przyczyny zdarzenia ustala Policja.

Opracował: st. sekc. Łukasz Kawka
Zdjęcia: OSP DusznikiGaleria

Stop pożarom traw Fundacja pomocy poszkodowanym pracownikom PSP Firefightersplus.eu platforma e-learningowa Stop pożarom traw artykuł KW Czujka na straży twojego bezpieczeństwa Czad i ogień, obudź czujność Pożary lasów KG Bezpieczne żniwa Owady błonkoskrzydłe Burze i silny wiatr Edukacja i profilaktyka