Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach
Herb Powiatu Szamotulskiego
Chcesz zostać jednym z nas? Przeczytaj jak to zrobić >>>.
Sprzęt na wyposażeniu PSP Szamotuły >>>.
Zobacz wydarzenia jakie miały miejsce w ostatnim czasie >>>.

30.04.2017 - Pożar wiaty z balotami słomy – Szymanowo gm. Pniewy
W niedzielę 30 kwietnia o godz. 22.12 Dyżurny Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach odebrał zgłoszenie o pożarze wiaty z balotami słomy w miejscowości Szymanowo gm. Pniewy.
Dyżurny Stanowiska Kierowania w Szamotułach do zdarzenia zadysponował dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Szamotułach, dwa zastępy OSP Pniewy, jeden zastęp OSP Otorowo, OSP Przecław, OSP Baborowo, OSP Koźle, OSP Pamiątkowo, OSP Lubocześnica, OSP Nojewo oraz powiadomił Policje.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia ratownicy zastali pożar balotów słomy, które znajdowały się pod wiatą o konstrukcji stalowej.
Działania zastępów SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu trzech prądów gaśniczych w natarciu na palące się baloty słomy i wiatę, podaniu dwóch prądów gaśniczych w obronie na drugą część wiaty i znajdujących się tam balotów oraz oświetleniu terenu akcji gaśniczej. Następnie działania polegały na dozorowaniu pogorzeliska oraz dogaszeniu pożaru
Spaleniu uległo 130 balotów słomy, uszkodzona została wiata o konstrukcji metalowej.
W działaniach ratowniczych brało udział 11 zastępów (50 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Policja.

Opracował: st. sekc. Łukasz Kawka
Zdjęcia: OSP OtorowoGaleria

Stop pożarom traw Fundacja pomocy poszkodowanym pracownikom PSP Firefightersplus.eu platforma e-learningowa Stop pożarom traw artykuł KW Czujka na straży twojego bezpieczeństwa Czad i ogień, obudź czujność Pożary lasów KG Bezpieczne żniwa Owady błonkoskrzydłe Burze i silny wiatr Edukacja i profilaktyka