Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach
Herb Powiatu Szamotulskiego
Chcesz zostać jednym z nas? Przeczytaj jak to zrobić >>>.
Sprzęt na wyposażeniu PSP Szamotuły >>>.
Zobacz wydarzenia jakie miały miejsce w ostatnim czasie >>>.

04.05.2017 - Pniewy - wypadek drogowy.
W czwartek 4 maja o godz. 17.41 Dyżurny Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach odebrał zgłoszenie o wypadku drogowym na drodze krajowej nr 92 w miejscowości Pniewy.
Dyżurny SK do zdarzenia zadysponował jeden zastęp z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Szamotułach, dwa zastępy OSP Pniewy oraz powiadomił Policje.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia ratownicy zastali samochód osobowy i ciężarowy po zderzeniu bocznym.
Kierowca samochodu osobowego znajdował się uwięziony w pojeździe, natomiast kierowca pojazdu ciężarowego znajdował się w pobliżu.
Działania zastępów SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wykonaniu dostępu do osoby uwięzionej  za pomocą narzędzi hydraulicznych, wydobyciu osoby z pojazdu, pomocy w transporcie poszkodowanego do karetki ZRM, rozłączeniu akumulatorów, pomocy Policji w kierowaniu ruchem drogowym oraz sorpcji płynów eksploatacyjnych.
Jedna osoba poszkodowana została przewieziona przez ZRM do Szpitala.
W działaniach ratowniczych brały udział 3 zastępy (16 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja.
Przyczyny zdarzenia ustala Policja.

Opracował: st. sekc. Łukasz Kawka
Zdjęcia: st. str. Dariusz MarciniakGaleria

jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza