Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach
Herb Powiatu Szamotulskiego
Chcesz zostać jednym z nas? Przeczytaj jak to zrobić >>>.
Sprzęt na wyposażeniu PSP Szamotuły >>>.
Zobacz wydarzenia jakie miały miejsce w ostatnim czasie >>>.

09.05.2017 - Wilczyna - pożar kurnika
We wtorek 9 maja o godz. 16.41 Dyżurny Operacyjny Powiatu Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach odebrał zgłoszenie o pożarze kurnika w miejscowości Wilczyna gm. Duszniki.
Dyżurny Stanowiska Kierowania w Szamotułach do zdarzenia zadysponował trzy zastępy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Szamotułach, dwa zastępy OSP Duszniki, jeden zastęp OSP Podrzewie, OSP Sękowo, OSP Grzebienisko oraz powiadomił Policje.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali pożar wyściółki w kurniku oraz maszyny do ścielenia słomy. Właściciel wyciągnął maszynę na zewnątrz i podjął próbę gaszenia samodzielnie bezskutecznie.
Działania zastępów SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu dwóch prądów gaśniczych w natarciu na palące się słomę w kurniku, podaniu jednego prądu gaśniczego na palącą się maszynę, przewietrzeniu pomieszczeń oraz sprawdzeniu obiektu za pomocą kamery termowizyjnej w celu wykluczenia innych zarzewi ognia.
W działaniach gaśniczych brało udział 8 zastępów (36 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Policja.

Opracował: st. sekc. Łukasz Kawka
Zdjęcia: OSP DusznikiGaleria

jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza