Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach
Herb Powiatu Szamotulskiego
Chcesz zostać jednym z nas? Przeczytaj jak to zrobić >>>.
Sprzęt na wyposażeniu PSP Szamotuły >>>.
Zobacz wydarzenia jakie miały miejsce w ostatnim czasie >>>.

10.05.2017 - Buszewo - pożar garażu
W środę 10 maja o godz. 12.39 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie o pożarze garażu w miejscowości Buszewo gm. Pniewy.
Dyżurny SK w Szamotułach natychmiast do zdarzenia zadysponował trzy zastępy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Szamotułach, dwa zastępy OSP Pniewy, jeden zastęp OSP Otorowo, oraz powiadomił Policje.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali pożar garażu, właściciel podjął próbę gaszenia pożaru samodzielnie bezskutecznie. Wewnątrz znajdował się samochód osobowy, sprzęt warsztatowy i elementy konstrukcji samochodów.
W odległości około 10m od garażu znajdował się budynek mieszkalny jednorodzinny, który nie była zagrożony przez powstały pożar.
Działania zastępów SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu dwóch prądów gaśniczych w natarciu na palące się elementy konstrukcji garażu i wyposażenia, wypchnięciu pojazdu z garażu, wyniesieniu butli na zewnątrz (dwie butle propan - butan, jedna butla z argonem i jedna butla z tlenem). Po wyniesieniu butli na zewnątrz zbadano ich płaszcze pirometrem i przystąpiono do ich chłodzenia. Pomieszczenia garażowe zostały oddymione i sprawdzone za pomocą kamery termowizyjnej w celu wykluczenia innych zarzewi ognia.
Spaleniu uległ garaż, samochód osobowy marki Citroen Berlingo, sprzęt warsztatowy.
W działaniach gaśniczych brało udział 6 zastępów (24 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Policja.

Opracował: st. sekc. Łukasz Kawka
Zdjęcia: st. kpt. Przemysław ChojanGaleria

jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza