Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach
Herb Powiatu Szamotulskiego
Chcesz zostać jednym z nas? Przeczytaj jak to zrobić >>>.
Sprzęt na wyposażeniu PSP Szamotuły >>>.
Zobacz wydarzenia jakie miały miejsce w ostatnim czasie >>>.

12.05.2017 - Rozsypana substancja - Sękowo
W piątek 12 maja o godz. 12.19 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie o rozsypanej substancji na poboczu drogi krajowej nr 92 w miejscowości Sękowo gmina Duszniki.
Dyżurny SK w Szamotułach do zdarzenia zadysponował dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Szamotułach, jeden zastęp OSP Duszniki oraz powiadomił Policje.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali rozsypaną nieznaną substancję na poboczu drogi.
Działania zastępów SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, przeprowadzeniu wywiadu z osobami znajdującymi się na miejscu, dokonaniu pomiarów za pomocą papierków lakmusowych w celu określenia substancji. Po dokonaniu pomiarów oraz przeprowadzonego wywiadu z właścicielem ustalono, że jest to węglan sodu - substancja nie stanowi zagrożenia dla środowiska.
W trakcie prowadzonych działań na miejscy przybył przedstawiciel UG Duszniki, który zapoznał się z sytuacja na miejscu oraz dostarczył worki do załadunku substancji.
Dalsze działania SP polegały na wprowadzeniu ratowników zabezpieczonych w ubrania w celu zebrania substancji do worków oraz załadunku na podstawioną przyczepę.
W działaniach ratowniczych brały udział 2 zastępy (8 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Policja.

Opracował: st. sekc. Łukasz Kawka
Zdjęcia: st. ogn. Jarosław ŚmigielskiGaleria

jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza