Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach
Herb Powiatu Szamotulskiego
Chcesz zostać jednym z nas? Przeczytaj jak to zrobić >>>.
Sprzęt na wyposażeniu PSP Szamotuły >>>.
Zobacz wydarzenia jakie miały miejsce w ostatnim czasie >>>.

21.05.2017 - Samochód osobowy uderzył w drzewo - Sękowo
W nocy z soboty na niedzielę (20 na 21 maja) około północy do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie, że na trasie Poznań - Pniewy samochód osobowy uderzył w drzewo w miejscowości Sękowo.
Oprócz dwóch zastępów z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Szamotułach do wypadku wyjechały także wozy bojowe OSP Podrzewie, OSP Duszniki, OSP Sękowo oraz Zespół Ratownictwa Medycznego i Policja.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali samochód osobowy VW Passat, który zjechał na przeciwny pas ruchu, a następnie uderzył w drzewo. Kierujący znajdował się uwięziony wewnątrz pojazdu.
Działania zastępów SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wykonaniu dostępu do osoby uwięzionej za pomocą narzędzi hydraulicznych, wydobyciu osoby z pojazdu, pomocy w transporcie poszkodowanego do karetki ZRM, oświetleniu terenu działań, rozłączeniu akumulatora, pomocy Policji w kierowaniu ruchem drogowym oraz sorpcji płynów eksploatacyjnych.
Poszkodowany kierowca został przewieziony przez ZRM do szpitala w Szamotułach.
Mieszkaniec powiatu międzychodzkiego pomimo udzielonej pomocy, zmarł po kilku godzinach w szpitalu.
W działaniach ratowniczych brało udział 5 zastępów (26 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja.
Przyczyny zdarzenia ustala Policja.

Opracował: st. sekc. Łukasz Kawka
Zdjęcia: PSP Szamotuły, OSP DusznikiGaleria

jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza