Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach
Herb Powiatu Szamotulskiego
Chcesz zostać jednym z nas? Przeczytaj jak to zrobić >>>.
Sprzęt na wyposażeniu PSP Szamotuły >>>.
Zobacz wydarzenia jakie miały miejsce w ostatnim czasie >>>.

23.05.2017 - Smolnica - wypadek drogowy
We wtorek 23 maja o godz. 16.26 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie, że na trasie Wronki - Czarnków samochód osobowy uderzył w drzewo w miejscowości Smolnica.
Oprócz dwóch zastępów z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Szamotułach do wypadku wyjechały także wozy bojowe OSP Wronki oraz Zespół Ratownictwa Medycznego i Policja.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali samochód osobowy Seat Ibiza, który zjechał do rowu, a następnie uderzył w drzewo. Kierujący znajdował się uwięziony wewnątrz pojazdu.
Działania zastępów SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wykonaniu dostępu do osoby uwięzionej za pomocą narzędzi hydraulicznych, wydobyciu osoby z pojazdu, pomocy w transporcie poszkodowanego do karetki ZRM, rozłączeniu akumulatora, pomocy Policji w kierowaniu ruchem drogowym oraz sorpcji płynów eksploatacyjnych.
Poszkodowany kierowca został przewieziony przez ZRM do szpitala w Szamotułach.
W działaniach ratowniczych brały udział 4 zastępy (18 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja.
Przyczyny zdarzenia ustala Policja.

Opracował: st. sekc. Łukasz Kawka
Zdjęcia: mojeWronki.pl, st.ogn. Marek ZawiasaGaleria

jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza