Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach
Herb Powiatu Szamotulskiego
Chcesz zostać jednym z nas? Przeczytaj jak to zrobić >>>.
Sprzęt na wyposażeniu PSP Szamotuły >>>.
Zobacz wydarzenia jakie miały miejsce w ostatnim czasie >>>.

29.05.2017 - Rudnik - trzy osoby poszkodowane w wypadku
W poniedziałek 29 maja o godz. 16.34 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie, że na trasie Szamotuły - Poznań doszło do wypadku drogowego z udziałem dwóch samochodów osobowych oraz jednej osobie uwięzionej w pojeździe w miejscowości Rudnik.
Oprócz dwóch zastępów z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Szamotułach do wypadku wyjechał także wóz bojowy OSP Baborowo, Zespół Ratownictwa Medycznego, Policja oraz zadysponowano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali dwa samochody osobowe, które zderzyły się ze sobą.
Samochód marki BMW znajdował się na środku drogi, natomiast pojazd marki Opel znajdował się w przydrożnym rowie.
Kierujący oraz pasażerowie opuścili pojazdy przed przybyciem SP i znajdowali się w pobliżu.
Działania zastępów SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, rozłączeniu akumulatorów w uszkodzonych pojazdach, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy, pomocy Policji w kierowaniu ruchem drogowym, przemieszczeniu pojazdu BMW na pobocze oraz sorpcji płynów eksploatacyjnych.
Dwie osoby poszkodowane zostały przewiezione przez ZRM do szpitala w Szamotułach, natomiast jedna osoba została przetransportowana śmigłowcem LPR do szpitala w Poznaniu.
Na czas prowadzonych działań ruch na drodze został wstrzymany - Policja wyznaczyła objazdy, następnie ruch odbywał się wahadłowo.
W działaniach ratowniczych brały udział 3 zastępy (12 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, śmigłowiec LPR, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja.
Przyczyny zdarzenia ustala Policja.

Opracował: st. sekc. Łukasz Kawka
Zdjęcia: asp. sztab. Łukasz WiernickiGaleria

jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza