Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach
Herb Powiatu Szamotulskiego
Chcesz zostać jednym z nas? Przeczytaj jak to zrobić >>>.
Sprzęt na wyposażeniu PSP Szamotuły >>>.
Zobacz wydarzenia jakie miały miejsce w ostatnim czasie >>>.

30.05.2017 - Gaj Mały - dachowanie samochodu, trzy osoby poszkodowane
We wtorek 30 maja o godz. 02.51 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie, że na drodze nr 185 Szamotuły - Obrzycko doszło do wypadku drogowego z udziałem samochodu osobowego, który dachował w miejscowości Gaj Mały.
Dyżurny SK do zdarzenia zadysponował dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Szamotułach oraz powiadomił Policję i Zespół Ratownictwa Medycznego.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali samochód osobowy, który po dachowaniu znajdował się na pobliskim polu.
Kierujący oraz pasażerowie opuścili pojazdy przed przybyciem SP i znajdowali się w pobliżu.
Działania zastępów SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oświetleniu terenu działań, rozłączeniu akumulatora, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym oraz pomocy Policji w kierowaniu ruchem drogowym.
Trzy osoby poszkodowane zostały przewiezione przez ZRM do szpitala w Szamotułach.
Na czas prowadzonych działań ruch na drodze DW 185 odbywał się wahadłowo.
W działaniach ratowniczych brały udział 2 zastępy (8 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja.
Przyczyny zdarzenia ustala Policja.

Opracował: st. sekc. Łukasz Kawka
Zdjęcia: Wik-hol Szamotuły Pomoc DrogowaGaleria

jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza