Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach
Herb Powiatu Szamotulskiego
Chcesz zostać jednym z nas? Przeczytaj jak to zrobić >>>.
Sprzęt na wyposażeniu PSP Szamotuły >>>.
Zobacz wydarzenia jakie miały miejsce w ostatnim czasie >>>.

04.07.2017 - Uszkodzony gazociąg w Szamotułach
We wtorek 4 lipca br. o godz. 12.32 Dyżurny Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach odebrał zgłoszenie o uszkodzeniu gazociągu w miejscowości Szamotuły na ul. Powstańców Wlkp.
Dyżurny Stanowiska Kierowania w Szamotułach natychmiast do zdarzenia zadysponował trzy zastępy z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Szamotułach oraz powiadomił Pogotowie Gazowe i Policje.
Po dojeździe na miejsce strażacy zastali uszkodzoną rurę gazociągu średniego ciśnienia oraz wydobywający się gaz z przerwanego gazociągu.
Działania zastępów SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ewakuacji 3 osób z pobliskiego budynku.
Ratownicy dokonali pomiarów stężenia gazu miernikami Sperian w celu wyznaczenia strefy niebezpiecznej.
Po określeniu strefy na czas prowadzonych działań ruch na drodze DW 185 został wstrzymany - Policja wyznaczyła objazdy.
Na miejsce zdarzenia przybyło Pogotowie Gazowe, które na uszkodzony gazociąg założyło zacisk w celu powstrzymania wycieku gazu.
Po zakończonych pracach przez Pogotowie Gazowe mieszkańcy wrócili do swojego budynku, a ruch na drodze został wznowiony.
W działaniach ratowniczych brały udział 3 zastępy (10 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Pogotowie Gazowe oraz Policja.

Opracował: st. sekc. Łukasz Kawka
Zdjęcia: Archiwum PSPGaleria

Stop pożarom traw Pożary lasów KG Burze i silny wiatr Owady błonkoskrzydłe Bezpieczne żniwa Czad i ogień, obudź czujność Edukacja i profilaktyka Fundacja pomocy poszkodowanym pracownikom PSP Firefightersplus.eu platforma e-learningowa