Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach
Herb Powiatu Szamotulskiego
Chcesz zostać jednym z nas? Przeczytaj jak to zrobić >>>.
Sprzęt na wyposażeniu PSP Szamotuły >>>.
Zobacz wydarzenia jakie miały miejsce w ostatnim czasie >>>.

18.03.2015 - Turniej Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom"
W środę 18 marca br. w Komendzie Powiatowej PSP w Szamotułach odbyły się eliminacje powiatowe XXXVIII edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem "Młodzież zapobiega pożarom".
Turniej Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom" ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W szczególności służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego.
W eliminacjach wzięło udział 25 uczniów w 3 kategoriach wiekowych reprezentujących szkoły z gmin powiatu szamotulskiego: Szamotuły, Wronki, Ostroróg, Pniewy, Duszniki, Kaźmierz.
Organizatorami turnieju był Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Szamotułach, Starosta Szamotulski oraz Komenda Powiatowa PSP w Szamotułach.
Nagrody ufundowało Starostwo Powiatowe w Szamotułach. Nagrody dla zwycięzców wręczył Pan Józef Kwaśniewicz Starosta Szamotulski oraz st. kpt. Ireneusz Pers Komendant Powiatowy PSP w Szamotułach.

Zwycięzcami zostali:
W grupie I (Szkoły podstawowe )
I - Kacper Belter - ZS w Pamiątkowie
II - Marek Redgoszcz - SP nr 2 Wronki
III - Gracjan Radzi - SP nr 2 Wronki

W grupie II (Gimnazjum)
I - Łukasz Wiliński - Gimnazjum Wronki
II - Adam Somerfeld - ZS w Pamiątkowie
III - Weronika Przybysz - ZS w Ostrorogu

W grupie III (Szkoły ponadgimnazjalne)
I - Piotr Przekop - ZSP w Pniewach
II - Maciej Przekop - ZSP w Pniewach
III - Izabela Napierała -ZS Szamotuły

Uczniowie którzy zajęli I miejsce zakwalifikowali się do eliminacji wojewódzkich, które odbędą się w dniu 18 kwietnia 2015r. w Gołuchowie (pow. pleszewski). Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkich zainteresowanych zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach konkursu.

Galeria

jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza