Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach
Herb Powiatu Szamotulskiego
Chcesz zostać jednym z nas? Przeczytaj jak to zrobić >>>.
Sprzęt na wyposażeniu PSP Szamotuły >>>.
Zobacz wydarzenia jakie miały miejsce w ostatnim czasie >>>.

25.03.2015 - Pożar w SANO - ćwiczenia
 

25 marca br. o godzinie 10.17 dyżurny SKKP w Szamotułach otrzymał zgłoszenie o prawdopodobnym pożarze (widoczny gęsty dym) w pobliżu silosów zbożowych w firmie Sano w Sękowie, gmina Duszniki. Natychmiast zadysponowano 3 zastępy z JRG Szamotuły, po jednym z OSP Sękowo, OSP Duszniki oraz OSP Podrzewie.  Po przybyciu na miejsce zastano pożar w pomieszczeniu rozdzielni prądu, która znajduje się bezpośrednio przy koszu zasypowym i silosach. Pracownicy opuścili budynki przed przybyciem zastępów, ochrona zarządziła przerwanie za- i wyładunku samochodów ciężarowych i natychmiastowe opuszczenie terenu firmy na sąsiedni parking. Po przybyciu zastępy zabezpieczyły miejsce zdarzenia, przystąpiono do obrony silosów oraz gaszenia pożaru.W międzyczasie pojawiło się drugie źródło ognia po drugiej stronie silosów. Część SIS przegrupowano i utworzono drugi odcinek bojowy.  Tutaj działania polegały na gaszeniu pożaru oraz obronie silosów i pobliskiego pola. Na zbiorniku znajdującym się na terenie zakładu budowano punkt czerpania wody.    

Taki rozwój wydarzeń przewidywał scenariusz ćwiczeń na obiektach SANO Nowoczesne Żywienie Zwierząt Sp. z o.o. w Sękowie. Po ćwiczeniach odbyło się ich podsumowanie oraz zapoznanie z obiektem. 

Galeria

jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza