Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach
Herb Powiatu Szamotulskiego
Chcesz zostać jednym z nas? Przeczytaj jak to zrobić >>>.
Sprzęt na wyposażeniu PSP Szamotuły >>>.
Zobacz wydarzenia jakie miały miejsce w ostatnim czasie >>>.

16.03.2016 - Powiatowe Targi Edukacji i Pracy.
W dniu 16 marca 2016r. w Hali „Nałęcz” znajdującej się przy Zespole Szkół nr 3 w Szamotułach odbyły się „Powiatowe Targi Edukacji i Pracy”, których organizatorem był Powiatowy Urząd Pracy w Szamotułach przy współudziale Zespołu Szkół Nr 3 w Szamotułach.
Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach zorganizowała swoje stoisko, które cieszyło się dużym zainteresowaniem.
Uczestnicy zostali zapoznani przez  mł. kpt. Krystiana Kraśniewskiego oraz  asp. Sebastiana Grosia z procedurą naboru do Państwowej Straży Pożarnej, Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w  Warszawie oraz Szkół Aspirantów PSP.
W trakcie targów prowadzący stoisko udzielali szczegółowych informacji dotyczących specyfiki wykonywania zawodu strażaka oraz rozdawali materiały związane z rekrutacją do szkół pożarniczych.
Ogromnym zainteresowaniem cieszył się pokaz ratownictwa medycznego przeprowadzony przez strażaków JRG Szamotuły. Fachowym komentarzem wspomógł  go sekc. Rafał Roszyk.
Udział w w/w targach był doskonałą okazją do promowania Państwowej Straży Pożarnej i jej działalności wśród młodzieży, która po ukończeniu szkół średnich stoi przed trudnym wyborem zawodu.

Opracował: sekc. Łukasz Kawka
Zdjęcia: KP PSP Szamotuły

Galeria

jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza