Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach
Herb Powiatu Szamotulskiego
Chcesz zostać jednym z nas? Przeczytaj jak to zrobić >>>.
Sprzęt na wyposażeniu PSP Szamotuły >>>.
Zobacz wydarzenia jakie miały miejsce w ostatnim czasie >>>.

14.05.2016 - Noc Muzeów ze strażakami
Muzeum-Zamek Górków w Szamotułach wraz z Komendą Powiatową PSP w Szamotułach współorganizowali Noc Muzeów w dniu 14 maja br.


W dniach od 18 marca do 08 czerwca br. w Spichlerzu, znajdującym się na terenie Muzeum-Zamek Górków, można zwiedzać wystawę ,,Pod wodzą św. Floriana”.  Eksponaty pochodzą ze zbiorów m.in. Centralnego Muzeum Pożarnictwa w Mysłowicach, Pożarniczego Centrum Historyczno-Edukacyjnego Ziemi Łódzkiej w Wolborzu, Muzeum Narodowego Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie oraz Komendy Powiatowej PSP w Szamotułach.  


Dlatego też strażacy z Szamotuł chętnie włączyli się w organizację Nocy Muzeów w minioną sobotę. Udostępniono zwiedzającym budynek komendy, gdzie funkcjonariusze opowiadali   o pożarniczej służbie. Odwiedziło nas prawie 100 osób, ostatni goście opuszczali mury komendy przed godziną 21.  


Około godziny 21.30 rozpoczął się pokaz akcji ratowniczo – gaśniczej na głównym budynku Muzeum-Zamek Górków, który również cieszył się dużym zainteresowaniem. Braw nagradzających sprawne działanie strażaków nie szczędzili włodarze powiatowi, gminni oraz dyrektorzy instytucji.

Opracowanie: st. kpt. Przemysław Chojan
Zdjęcia: st. kpt. Przemysław Chojan 

Galeria

jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza